Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd zlitował się nad domorosłym hodowcą konopii

06.10.2015, 15:48; Aktualizacja: 06.10.2015, 16:18

Sąd Apelacyjny w Białymstoku złagodził karę wymierzoną za domową uprawę konopi innych niż włókniste, warunkowo zawieszając wykonanie orzeczonej przez SO kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, na 3-letni okres próby.

Reklama

Oskarżony zamieszkiwał w Sokółce wraz ze swoją konkubiną oraz małoletnią córką. Podczas remontu mieszkania z części łazienki wygospodarował małe pomieszczenie gospodarcze, w którym posadził 12 krzaków konopi. Mężczyzna pielęgnował rośliny, a po ich wzroście ściął je, wysuszył, pokruszył i używał na własne potrzeby. Kilka miesięcy później zasadził ponownie 12 krzaków konopi innych niż włókniste, których nasiona kupił na aukcji internetowej. Rośliny hodował identycznie, jak w przypadku pierwszych 12 sadzonek. Również i w tym przypadku planował ściąć krzaki, wysuszyć je, rozdrobnić i przeznaczyć na własny użytek, jednakże jego plany pokrzyżowali funkcjonariusze Policji.


Pozostało jeszcze 74% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.