Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sen o niewinności nie wzruszy Sądu Najwyższego

Ewa Maria Radlińska19.10.2015, 07:06; Aktualizacja: 19.10.2015, 07:07

Podstawą wznowienia postępowania nie może być ani precedensowy charakter orzeczenia, ani badanie w nowym systemie sądowym, czy też badanie snów.

Reklama

Jan Nowak został skazany w 1994 r. W 2015 r. złożył do sądu okręgowego plik pism zatytułowanych „Pozew”, w których domagał się „ponowienia” sprawy. Pisma te w lipcu 2015 r. przekazano Sądowi Najwyższemu. Na wezwanie tego sądu mężczyzna dodatkowo wyjaśnił, że domaga się wznowienia postępowania w jego sprawie i uniewinnienia. Podkreślił, że sprawa ma charakter precedensowy oraz, że na podstawie „badań w nowym systemie sądowym oraz badania snów” uznać należy, że jest osobą niewinną.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.