Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Aplikant nie pojedzie bezkarnie ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Ewa Maria Radlińska22.10.2015, 07:22; Aktualizacja: 22.10.2015, 07:28

I nic tu nie pomogą tłumaczenia, że jest w drodze do sądu i przysługuje mu immunitet. Gdyby przyjąć taką argumentację, to żaden adwokat czy aplikant nie poniósłby odpowiedzialności za wykroczenie, powołując się na fakt, że właśnie jedzie na rozprawę - orzekł Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. 

Reklama

18 listopada 2013 r. policjanci patrolowali drogi. Około godz. 12.10 zauważyli szybko zbliżający się samochód. Biorąc pod uwagę, że dopuszczalna prędkość w tym miejscu, będącym obszarem zabudowanym, wynosiła 50 km/h, a urządzenie do kontroli zarejestrowało prędkość 106 km/h, policjant zatrzymał auto. Kierowcą okazała się aplikantka podróżująca z adwokatem.


Pozostało jeszcze 87% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.