Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd powinien czytać między wierszami

29.10.2015, 07:00

"Chciałbym skorzystać z pomocy obrońcy w tej sprawie i proszę o to wysoki sąd (..)" - takie zdanie w piśmie oskarżonego sugeruje, że chce on skorzystać z pomocy prawnika z urzędu. I nieważne, że wcześniej deklarował, że sam zatrudni adwokata.

Reklama

Sprawa dotyczy mężczyzny J.M., który został skazany za to, że nieumyślnie doprowadził do kolizji drogowej. W wyniku której, kierowca motocykla doznał licznych obrażeń ciała. Sąd I instancji wymierzył mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak na podstawie art. 69 par.1 k.k. i art. 70 par.1 pkt 1 k.k. warunkowo zawiesił jej wykonanie. Orzekł także o zakazie prowadzenia pojazdów na okres 1 roku.


Pozostało jeszcze 80% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.