Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nie ma szkody, to i nie będzie odszkodowania

02.11.2015, 07:20; Aktualizacja: 02.11.2015, 10:38

Obowiązek naprawienia szkody to nie narzędzie do zwiększania dolegliwości - uznał Sąd Najwyższy.

Reklama

Sprawa dotyczyła kradzieży telefonu komórkowego LG. I tak Jan Kowalski został uznany za winnego tego, że wykorzystując fakt pozostawienia przez pokrzywdzonego telefonu komórkowego w szatni pewnej firmy ukradł go. Telefon był wart 700 zł. Mężczyźnie wymierzono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 2 lata. Ale sąd zobowiązał go także do naprawienia szkody poprzez zapłatę pokrzywdzonemu kwoty 700 zł.


Pozostało jeszcze 74% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.