Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Najprościej zrzucić winę na adwokata

16.11.2015, 06:41; Aktualizacja: 16.11.2015, 06:42

Skoro oskarżony nie pamięta, za radą którego mecenasa nie stawił się w więzieniu po zakończeniu odbywania przerwy w karze, to trudno oczekiwać, że sąd na tę okoliczność przesłucha wszystkich członków palestry z sąsiednich okręgów sądowych.

Reklama

Sprawa dotyczy J.C, któremu sąd udzielił przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności. Skazany pokwitował pouczenie, że po 3 miesiącach ma obowiązek zgłosić się z powrotem do aresztu śledczego. Przed upływem terminu jego adwokat złożył wniosek o udzielenie dalszej przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim jednak nie wyraził na to zgody.


Pozostało jeszcze 71% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.