Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zestawienie aborcji i Auschwitz nie razi

26.11.2015, 12:48; Aktualizacja: 26.11.2015, 12:51

Nie można zakazać aktywistom pro life rozdawania ulotek przed kliniką, w której przeprowadza się aborcję. Nawet jeśli w ich broszurach znajdują się odwołania do Holokaustu oraz prywatne dane lekarzy dokonujących zabiegu – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Reklama

Klaus Annen jest aktywistą organizującym kampanie przeciwko aborcji . W lipcu 2005 r. przed jedną z prywatnych klinik rozdawał ulotki, w których ostrzegał, że dokonuje się w niej „bezprawnych aborcji”. Zamieścił tam również imiona i nazwiska oraz dane adresowe lekarzy prowadzących praktykę, a także wyjaśnienie, że wprawdzie ani oni ani matka nie podlegają odpowiedzialności karnej za swoje działania, lecz ponoszą odpowiedzialność przed Bogiem. Na odwrocie ulotki znalazł się m.in. tekst sugerujący analogie między aborcją a Holokaustem: „mordowanie ludzi w Auschwitz było bezprawne, ale moralnie upadłe państwo nazistowskie pozwoliło na zabijanie niewinnych ludzi, nie pociągając sprawców do odpowiedzialności karnej. Na samym końcu znajdował się adres strony internetowej prowadzonej przez Annena www.babycaust.de, na której zamieścił m.in. listy tzw. lekarzy aborcyjnych.


Pozostało jeszcze 77% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.