Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zestawienie aborcji i Auschwitz nie razi

26.11.2015, 12:48; Aktualizacja: 26.11.2015, 12:51

Nie można zakazać aktywistom pro life rozdawania ulotek przed kliniką, w której przeprowadza się aborcję. Nawet jeśli w ich broszurach znajdują się odwołania do Holokaustu oraz prywatne dane lekarzy dokonujących zabiegu – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Reklama

Klaus Annen jest aktywistą organizującym kampanie przeciwko aborcji . W lipcu 2005 r. przed jedną z prywatnych klinik rozdawał ulotki, w których ostrzegał, że dokonuje się w niej „bezprawnych aborcji”. Zamieścił tam również imiona i nazwiska oraz dane adresowe lekarzy prowadzących praktykę, a także wyjaśnienie, że wprawdzie ani oni ani matka nie podlegają odpowiedzialności karnej za swoje działania, lecz ponoszą odpowiedzialność przed Bogiem. Na odwrocie ulotki znalazł się m.in. tekst sugerujący analogie między aborcją a Holokaustem: „mordowanie ludzi w Auschwitz było bezprawne, ale moralnie upadłe państwo nazistowskie pozwoliło na zabijanie niewinnych ludzi, nie pociągając sprawców do odpowiedzialności karnej. Na samym końcu znajdował się adres strony internetowej prowadzonej przez Annena www.babycaust.de, na której zamieścił m.in. listy tzw. lekarzy aborcyjnych.


Pozostało jeszcze 77% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.