Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Miał być spadek, ale sędzia stanął na drodze do majątku

Ewa Maria Radlińska11.12.2015, 07:19; Aktualizacja: 11.12.2015, 07:24

Powód domagał się 500 tys. zł odszkodowania i ponad ćwierć miliona zadośćuczynienia od państwa za niekorzystny dla niego wyrok, ale i tu sąd wszystko przekreślił.

Reklama

Mężczyzna zażądał od Skarbu Państwa - Sądu Rejonowego w Gostyninie kwoty 500 tys. zł odszkodowania w związku z niedopełnieniem obowiązków, przekroczeniem uprawnień przez sędziego Sądu Rejonowego w Gostyninie, zarzucając sędziemu korupcję we współdziałaniu z prawnikiem oraz trojgiem uczestników postępowania spadkowego, które toczyło się przed tym sądem. Domagał się również kwoty 270 tys. zł zadośćuczynienia za utracone zdrowie oraz zaistniałe szkody moralne i finansowe z tytułu celowych błędów popełnionych przez sędziów, a także przejawów szyderstw, poniżania jego osoby i naruszania godności osobistej.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.