Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd nakazuje usunięcie leku przeciwbólowego z półek

14.12.2015, 16:46; Aktualizacja: 14.12.2015, 17:02

Gigant farmaceutyczny Reckitt Benckiser przyznał, że produkowane przez niego różne rodzaje leku Nurofen  - na ból pleców, ból miesiączkowy, migrenę i ból głowy - mają taki sam skład. Australijski sąd uznał, że swoją polityką marketingową i reklamową producent oszukiwał konsumentów.

Reklama

Tabletki z serii Nurofen Specific Pain kosztują w Australii dwa razy więcej niż tabletki zwykłego Nurofenu. Mimo że zawierają dokładnie tę samą ilość i rodzaj substancji czynnej - 200 mg ibuprofenu.


Pozostało jeszcze 41% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.