Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Noc sylwestrowa, 1 stycznia za kółkiem i diody alkomatu

Ewa Maria Radlińska04.01.2016, 07:00; Aktualizacja: 04.01.2016, 07:00

To było tylko 5 drinków z wódką na przywitanie nowego roku. Można było zamówić taksówkę, ale po co skoro auto stało pod blokiem. No i noworoczna przejażdżka zakończyła się wyrokiem: praca na cele społeczne i zakaz prowadzenia pojazdów na rok.

Reklama

To była prosta i powszechnie znana historia: 31 grudnia 2014 r., około godziny 21:00 młody mężczyzna (28 lat), przedstawiciel handlowy przyjechał samochodem do znajomych na zabawę sylwestrową. Pił drinki z wódką. Następnego dnia około godziny 12:00 postanowił wracać już do siebie i wsiadł do auta. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy policji.

Pomiary trzeźwości


Pozostało jeszcze 90% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.