Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Noc sylwestrowa, 1 stycznia za kółkiem i diody alkomatu

Ewa Maria Radlińska04.01.2016, 07:00; Aktualizacja: 04.01.2016, 07:00

To było tylko 5 drinków z wódką na przywitanie nowego roku. Można było zamówić taksówkę, ale po co skoro auto stało pod blokiem. No i noworoczna przejażdżka zakończyła się wyrokiem: praca na cele społeczne i zakaz prowadzenia pojazdów na rok.

Reklama

To była prosta i powszechnie znana historia: 31 grudnia 2014 r., około godziny 21:00 młody mężczyzna (28 lat), przedstawiciel handlowy przyjechał samochodem do znajomych na zabawę sylwestrową. Pił drinki z wódką. Następnego dnia około godziny 12:00 postanowił wracać już do siebie i wsiadł do auta. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy policji.

Pomiary trzeźwości


Pozostało jeszcze 90% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.