Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd: 180 pozwów świadczy o zamiarze nękania pozwanych

20.01.2016, 06:29; Aktualizacja: 20.01.2016, 06:46

Strona, która mnoży w sposób oczywiście nieuzasadniony czynności przed sądem, nie zasługuje na wsparcie państwa. W innym wypadku instytucja zwolnienia od kosztów sądowych uległaby wypaczeniu.

Reklama

Sprawa dotyczy M.D., która wniosła o zwolnienie z kosztów sądowych z uwagi na jej trudną sytuację materialną oraz zażądała ustanowienia pełnomocnika z urzędu. Sąd Rejonowy w Pszczynie uwzględnił jej wniosek. Postanowienie to zmienił jednak Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim. W toku czynności procesowych ustalono bowiem, że kobieta pozwy o zapłatę o identycznej treści jak w niniejszej sprawie złożyła do około 180 sądów w Polsce. Zmieniała się jedynie wartość przedmiotu sporu i dane pozwanych, którzy występowali w różnych konfiguracjach. Co więcej uzasadnienie każdego z pozwów było także niemal identyczne.

Nie dość wspomnieć, że tylko przed Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim zarejestrowano 17 spraw z powództwa M. D. i co znamienne w 10 sprawach doszło do zwrotu pism procesowych na skutek notorycznego nieuzupełniania przez M.D. braków formalnych.


Pozostało jeszcze 58% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.