Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd: Proces to emocje i sędziowie to rozumieją

25.01.2016, 07:03; Aktualizacja: 25.01.2016, 07:09

Uwagi sędziego kierowane do strony wynikają zazwyczaj z konieczności zaprowadzenia porządku i spokoju w czasie rozprawy i nie świadczą o jego złym nastawieniu.

Reklama

Sprawa dotyczyła D.S., która złożyła wniosek o wyłączenie sędziego J.B. od orzekania. Argumentowała, że w sprawie przeciwko M. H. toczącej się w krakowskim sądzie okręgowym sędzia J.B. – pełniący wówczas funkcję wiceprezesa sądu- negatywnie odnosił się do powódki przez całą rozprawę.


Pozostało jeszcze 78% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.