Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dyskryminacja ze względu na odbywanie aplikacji adwokackiej

Ewa Maria Radlińska01.02.2016, 06:53; Aktualizacja: 01.02.2016, 06:54

Sąd badał czy ukończenie przez prawniczkę tego szkolenia było dla pracodawcy powodem do szykan i utrudniania jej wykonywania zadań w ramach pracy w urzędzie.

Reklama

Sprawa dotyczyła prawniczki po ukończonej aplikacji adwokackiej, która od 2010 r. pracowała w urzędzie na stanowisku specjalisty. Do jej zadań należało m.in. udzielanie odpowiedzi na skargi. Zarabiała 3 tys. zł miesięcznie. Pracownicy zatrudnieni w urzędzie mieli możliwość odbywania aplikacji radcowskiej i adwokackiej w okresie zatrudnienia. Pracodawca dofinansowywał jednak tylko odbywanie aplikacji radcowskiej i legislacyjnej, natomiast odmawiał finansowania adwokackiej ze względu na brak jednoczesnej możliwości zatrudnienia takiej osoby na etacie. W komórce w której pracowała kobieta byli pracownicy odbywający aplikację radcowską lub też wpisani na listę radców, choć nie pracowali w urzędzie jako radcowie. Prawniczka nie była szczególnie zadowolona z pracy. Pracodawca również nie był z pracownicy zadowolony.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

 • Wywiad

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.