Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dyskryminacja ze względu na odbywanie aplikacji adwokackiej

Ewa Maria Radlińska01.02.2016, 06:53; Aktualizacja: 01.02.2016, 06:54

Sąd badał czy ukończenie przez prawniczkę tego szkolenia było dla pracodawcy powodem do szykan i utrudniania jej wykonywania zadań w ramach pracy w urzędzie.

Reklama

Sprawa dotyczyła prawniczki po ukończonej aplikacji adwokackiej, która od 2010 r. pracowała w urzędzie na stanowisku specjalisty. Do jej zadań należało m.in. udzielanie odpowiedzi na skargi. Zarabiała 3 tys. zł miesięcznie. Pracownicy zatrudnieni w urzędzie mieli możliwość odbywania aplikacji radcowskiej i adwokackiej w okresie zatrudnienia. Pracodawca dofinansowywał jednak tylko odbywanie aplikacji radcowskiej i legislacyjnej, natomiast odmawiał finansowania adwokackiej ze względu na brak jednoczesnej możliwości zatrudnienia takiej osoby na etacie. W komórce w której pracowała kobieta byli pracownicy odbywający aplikację radcowską lub też wpisani na listę radców, choć nie pracowali w urzędzie jako radcowie. Prawniczka nie była szczególnie zadowolona z pracy. Pracodawca również nie był z pracownicy zadowolony.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.