Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokat, kajdanki, zawał. A po wszystkim wypłacone 4 tys. zł

Ewa Maria Radlińska05.02.2016, 06:36; Aktualizacja: 05.02.2016, 06:36

Tak sąd wycenił straty prawnika, który kilka dni po zatrzymaniu dostał w areszcie zawału serca. Palił jednak papierosy, miał nadwagę i stresującą pracę. Przyczynił się więc do powstania choroby w 20 proc.

Reklama

W. H. był adwokatem, a wcześniej prokuratorem. W 2005 r. został zatrzymany przez policję. Był bowiem podejrzany o popełnienie pięciu czynów: trzech z art. 190 par. 1 kodeksu karnego (groźby karalne), jednego z art. 230 par. 1 k.k. (płatna protekcja) i ostatniego z art. 189 par. 1 k.k. w zb. z art. 191 par. 1 k.k. (pozbawienie kogoś wolności i zmuszenie do określonego zachowania). W związku z tym został aresztowany na trzy miesiące, co zostało przedłużone na dalsze 40 dni. W końcu został zwolniony z aresztu.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.