Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokat, kajdanki, zawał. A po wszystkim wypłacone 4 tys. zł

Ewa Maria Radlińska05.02.2016, 06:36; Aktualizacja: 05.02.2016, 06:36

Tak sąd wycenił straty prawnika, który kilka dni po zatrzymaniu dostał w areszcie zawału serca. Palił jednak papierosy, miał nadwagę i stresującą pracę. Przyczynił się więc do powstania choroby w 20 proc.

Reklama

W. H. był adwokatem, a wcześniej prokuratorem. W 2005 r. został zatrzymany przez policję. Był bowiem podejrzany o popełnienie pięciu czynów: trzech z art. 190 par. 1 kodeksu karnego (groźby karalne), jednego z art. 230 par. 1 k.k. (płatna protekcja) i ostatniego z art. 189 par. 1 k.k. w zb. z art. 191 par. 1 k.k. (pozbawienie kogoś wolności i zmuszenie do określonego zachowania). W związku z tym został aresztowany na trzy miesiące, co zostało przedłużone na dalsze 40 dni. W końcu został zwolniony z aresztu.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.