Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnik nie musi być Einsteinem

10.02.2016, 06:31; Aktualizacja: 10.02.2016, 07:17

Nikt nie oczekuje, że radca prawny będzie posiadał wybitną wiedzę i umiejętności, ale musi mieć kompetencje do prowadzenia spraw, które obsługuje.

Reklama

B.B. zleciła W.G. prowadzenie sprawy dotyczącej odszkodowania wyrównującego szkodę powstałą w jej pojeździe. Powództwo zostało jednak oddalone w wyniku zaniedbań prawnika. Nie przedłożył on bowiem dokumentu, w którego posiadaniu się znajdował i tym samym nie wykazał roszczenia. Co więcej pełnomocnik przeoczył termin na złożenie wniosku o uzasadnienie tego wyroku i na wniesienie apelacji, co skutkowało uprawomocnieniem się niekorzystnego dla powódki orzeczenia.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Wymiar sprawiedliwości

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.