Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd nie wzywa dwa razy

Ewa Maria Radlińska18.02.2016, 07:27; Aktualizacja: 18.02.2016, 07:27

Pełnomocnik nie dostrzegł zaś braków apelacji i w odpowiedzi na wezwanie sądu podtrzymał stanowisko z treści środka odwoławczego i zapewnił o chęci zaskarżenia korzystnej dla jego klienta części wyroku sądu I instancji.

Reklama

Miasto - korzystając z pomocy profesjonalnego pełnomocnika - wniosło o zasądzenie solidarnie od B. K. i M. K. kwoty ponad 100 tys. zł tytułem nieuiszczonych opłat za użytkowanie wieczyste zabudowanej nieruchomości. Pozwani bronili się, że opłata ta jest bezpodstawna. Sąd okręgowy w niewielkiej części, ale uwzględnił żądania miasta i przyznał mu kwotę 3.7 tys. zł. To był pierwszy punkt wyroku. W punkcie drugim sąd oddalił powództwo w pozostałym zakresie. W punkcie trzecim oddalony także został wniosek strony powodowej o zasądzenie od pozwanych kosztów procesu.


Pozostało jeszcze 76% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.