Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rywin nie był nieludzko traktowany

18.02.2016, 17:39; Aktualizacja: 19.02.2016, 00:58

Producent filmowy skazany za pośrednictwo w płatnej protekcji został sprawiedliwie potraktowany przez polskie sądy – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Reklama

Słynna już afera Rywina zaczęła się w grudniu 2002 r. od artykułu w „Gazecie Wyborczej” na temat propozycji korupcyjnej złożonej przez producenta filmowego Adamowi Michnikowi. W tym samym miesiącu prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko Rywinowi w sprawie płatnej protekcji. W czerwcu 2003 r. producent został formalnie oskarżony. Równolegle do postępowania prokuratorskiego trwały prace komisji sejmowej.


Pozostało jeszcze 88% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.