Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bezdomny, ale z adresem zamieszkania

Ewa Maria Radlińska22.02.2016, 06:45; Aktualizacja: 22.02.2016, 06:45

Wielokrotne składanie wniosków o przyznanie pełnomocnika z urzędu w przypadku ukrywania przed sądem swojego majątku, to nadużycie prawa.

Reklama

Sprawa dotyczyła warunków zabudowy, a R. P. chciał zaskarżyć decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu korzystając z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Złożył więc w tej sprawie wniosek. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odmówił mu jednak przyznania prawa pomocy w zakresie całkowitym, czyli obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienia radcy prawnego czy adwokata. Wskazał, że jest to kolejne pismo tego pana zawierające wniosek o przyznanie prawnika do pomocy w postępowaniu, zaś on wciąż nie wykazał jak dokładnie wygląda jego sytuacja materialna. W odpowiedzi skarżący przesłał zatem wypełniony formularz, podając, że utrzymuje się ze zbieractwa surowców wtórnych, żywi się w jadłodajni Caritasu i korzysta z noclegowni, gdyż jest osobą bezdomną. Jednocześnie wskazał adres zamieszkania.

Udziały za 100 tys. zł


Pozostało jeszcze 77% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.