Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bezdomny, ale z adresem zamieszkania

Ewa Maria Radlińska22.02.2016, 06:45; Aktualizacja: 22.02.2016, 06:45

Wielokrotne składanie wniosków o przyznanie pełnomocnika z urzędu w przypadku ukrywania przed sądem swojego majątku, to nadużycie prawa.

Reklama

Sprawa dotyczyła warunków zabudowy, a R. P. chciał zaskarżyć decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu korzystając z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Złożył więc w tej sprawie wniosek. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odmówił mu jednak przyznania prawa pomocy w zakresie całkowitym, czyli obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienia radcy prawnego czy adwokata. Wskazał, że jest to kolejne pismo tego pana zawierające wniosek o przyznanie prawnika do pomocy w postępowaniu, zaś on wciąż nie wykazał jak dokładnie wygląda jego sytuacja materialna. W odpowiedzi skarżący przesłał zatem wypełniony formularz, podając, że utrzymuje się ze zbieractwa surowców wtórnych, żywi się w jadłodajni Caritasu i korzysta z noclegowni, gdyż jest osobą bezdomną. Jednocześnie wskazał adres zamieszkania.

Udziały za 100 tys. zł


Pozostało jeszcze 77% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.