Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pozew na 900 mln zł przeciwko adwokatowi

Ewa Maria Radlińska02.03.2016, 06:15; Aktualizacja: 02.03.2016, 06:17

Sąd w sprawie o ochronę dóbr osobistych nie sięgnął do kieszeni prawnika, ponieważ pełnomocnikowi można przypisać bezprawność zachowania tylko wtedy, gdyby dopuścił się ekscesu, np. gdyby świadomie i bez związku ze sprawą, którą prowadzi podnosił twierdzenia nieprawdziwe i naruszające dobra osobiste przeciwnika procesowego.

Reklama

Mężczyzna pozwał adwokata, który w procesach przeciwko niemu reprezentował jego byłą żonę. Zażądał od niego kwoty 900 mln zł i odsetek w wysokości 90 mln zł. A wszystko to jako zadośćuczynienie za krzywdę moralną wskutek naruszenia przez adwokata dóbr osobistych byłego męża klientki.


Pozostało jeszcze 88% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.