Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bez taryfy ulgowej dla pijanych prawników za kółkiem

Ewa Maria Radlińska31.03.2016, 05:55

Radca prawny, który po wypiciu alkoholu wsiada za kierownicę, zasługuje na surową karę, w tym zawieszenie prawa do wykonywania zawodu i zakaz sprawowania patronatu. Zarówno w swojej pracy, jak i po godzinach jest bowiem zobowiązany w sposób szczególny do zachowania podwyższonych standardów postępowania – uznał Sąd Najwyższy.

Reklama

Sprawa dotyczyła radcy prawnego, który najpierw sięgnął po kieliszek, a potem wsiadł do Citroena. I nie była to jednostkowa sytuacja. W końcu jego przypadkiem zainteresował się sąd dyscyplinarny okręgowej izby radców prawnych i za naruszenie obowiązującego wówczas art. 64 ust. 1 pkt 2 ustawy o radcach prawnych (Dz. U. Nr 10, poz. 65 z późn. zm.) w zw. z art. 6 ust. 2 kodeksu etyki radcy prawnego wymierzył prawnikowi karę dyscyplinarną w postaci kary pieniężnej w wysokości 4 tys. zł.


Pozostało jeszcze 82% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.