Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bez taryfy ulgowej dla pijanych prawników za kółkiem

Ewa Maria Radlińska31.03.2016, 05:55

Radca prawny, który po wypiciu alkoholu wsiada za kierownicę, zasługuje na surową karę, w tym zawieszenie prawa do wykonywania zawodu i zakaz sprawowania patronatu. Zarówno w swojej pracy, jak i po godzinach jest bowiem zobowiązany w sposób szczególny do zachowania podwyższonych standardów postępowania – uznał Sąd Najwyższy.

Reklama

Sprawa dotyczyła radcy prawnego, który najpierw sięgnął po kieliszek, a potem wsiadł do Citroena. I nie była to jednostkowa sytuacja. W końcu jego przypadkiem zainteresował się sąd dyscyplinarny okręgowej izby radców prawnych i za naruszenie obowiązującego wówczas art. 64 ust. 1 pkt 2 ustawy o radcach prawnych (Dz. U. Nr 10, poz. 65 z późn. zm.) w zw. z art. 6 ust. 2 kodeksu etyki radcy prawnego wymierzył prawnikowi karę dyscyplinarną w postaci kary pieniężnej w wysokości 4 tys. zł.


Pozostało jeszcze 82% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.