Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dyscyplinarka może trwać długo, ale nie musi być przewlekła

05.04.2016, 12:59; Aktualizacja: 06.04.2016, 09:41

Postępowanie dyscyplinarne przeciwko adwokatowi, które wlecze się przez siedem lat, nie narusza konwencji. Ale pod warunkiem, że sąd uzna zbyt długi czas trwania sprawy za okoliczność łagodzącą przy wymierzaniu prawnikowi kary – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Reklama

Helmut Blum jest austriackim adwokatem praktykującym w Linz. 10 lat temu występował jako obrońca T.S., jednego z dwójki oskarżonych w procesie karnym (obu podejrzewano o handel ludźmi). Obronę zleciła mu spółka należąca do O.G., drugiego oskarżonego w sprawie i to ona pokryła koszty jego wynagrodzenia. Blum przekazywał O.G. informacje o postępowaniu karnym przeciwko swojemu klientowi oraz pozostawał z nim w stałym kontakcie. Problem w tym, że trakcie śledztwa T.S. oskarżył O.G. o wzięcie łapówki za ułatwienie nielegalnego przekroczenia granicy przez 19 Mołdawian. W trakcie procesu natomiast się z tych zeznań wycofał.


Pozostało jeszcze 79% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.