Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pluskwy w celi naruszają dobra osobiste osadzonego

07.04.2016, 06:32; Aktualizacja: 07.04.2016, 07:21

Nie można w XXI wieku akceptować sytuacji przypominającej wiek XIX lub lata międzywojenne - uznał Sąd Rejonowy Goleniowie.

Reklama

Sprawa dotyczyła K.K., który odbywał karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w G.. Mężczyzna wniósł pozew przeciwko tej jednostce. Wszystko z powodu pluskiew, które rozprzestrzeniły się w więzieniu. Administracja zakładu na własną rękę próbowała zaradzić problemowi, ale nieskutecznie. Przez to K.K. był wielokrotnie pogryziony przez insekty. Kryzys zażegnała dopiero firma zewnętrzna. Mężczyzna uważa, że zakład karny nie zabezpieczając warunków sanitarno-higienicznych w jednostce, naruszył w ten sposób jego dobra osobiste tj. prawo do godnych warunków odbywania kary i z tego tytułu żąda 20 tys. złotych zadośćuczynienia.


Pozostało jeszcze 74% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.