Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pluskwy w celi naruszają dobra osobiste osadzonego

07.04.2016, 06:32; Aktualizacja: 07.04.2016, 07:21

Nie można w XXI wieku akceptować sytuacji przypominającej wiek XIX lub lata międzywojenne - uznał Sąd Rejonowy Goleniowie.

Reklama

Sprawa dotyczyła K.K., który odbywał karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w G.. Mężczyzna wniósł pozew przeciwko tej jednostce. Wszystko z powodu pluskiew, które rozprzestrzeniły się w więzieniu. Administracja zakładu na własną rękę próbowała zaradzić problemowi, ale nieskutecznie. Przez to K.K. był wielokrotnie pogryziony przez insekty. Kryzys zażegnała dopiero firma zewnętrzna. Mężczyzna uważa, że zakład karny nie zabezpieczając warunków sanitarno-higienicznych w jednostce, naruszył w ten sposób jego dobra osobiste tj. prawo do godnych warunków odbywania kary i z tego tytułu żąda 20 tys. złotych zadośćuczynienia.


Pozostało jeszcze 74% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.