Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Naganne zachowanie pełnomocnika nie pomoże wygrać sprawy

Ewa Maria Radlińska11.04.2016, 06:29; Aktualizacja: 11.04.2016, 06:33

Jeżeli obrońca nie zadaje pytań świadkom, nie wnosi o ich uzupełniające przesłuchanie, a w apelacji nie wnosi o uzupełnienie przewodu sądowego w tym zakresie, to zarzucanie sądowi I instancji, że przy pomocy zeznań tych świadków nie wyjaśnił pewnych okoliczności, jest skrajnie nielojalne procesowo.

Reklama

Poznański sąd rejonowy uznał oskarżoną za winną tego, że w 2011 r. aby uciec przed zobowiązaniami wobec wierzycieli sprzedała za kilkadziesiąt tysięcy zł udziały, które posiadała w spółkach oraz zagrożone zajęciem pojazdy. Popełniła w ten sposób przestępstwo z art. 300 par. 2 kodeksu karnego. Sąd wymierzył jej karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwa lata próby i karę grzywny w wysokości 4 tys. zł. Jej obrońca wniósł apelację. Postawił w niej szereg zarzutów, w tym błędu w ustaleniach faktycznych. Żaden z nich jednak nie zaskoczył i sąd okręgowy utrzymał w mocy zaskarżony wyrok, a także ostro wypunktował błędy apelacji.

Nietrafione zarzuty


Pozostało jeszcze 80% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.