Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dziennikarz skazany za pomoc hakerom

15.04.2016, 13:11; Aktualizacja: 15.04.2016, 13:49

Matthew Keys udostępnił grupie Anonymous hasła potrzebne do zalogowania na serwerach lokalnej stacji telewizyjnej i dziennika "Los Angeles Times". Grozi mu teraz kara do 25 lat więzienia.

Reklama

28-letni Keys pracował w portalu internetowym telewizji KTXL Fox 40 w Sacramento. W 2010 r., po tym jak wręczono mu wypowiedzenie z pracy, przekazał hakerom z Anonymous za pośrednictwem tajnego komunikatora internetowego skupiającego cyberprzestępców hasła do serwera właściciela KTXL Fox 40, Tribune Company. O tym, że udało mu się uzyskać dostęp do czat roomu, w którym spotka się elita hakerska, pochwalił się zresztą we wpisie na swoim blogu. Agencja informacyjna Reuters, dla której prowadził blog, wypowiedziała mu po tym umowę.


Pozostało jeszcze 63% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.