Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Groźnym przestępcą nie jest się w nieskończoność

19.04.2016, 12:28; Aktualizacja: 22.04.2016, 10:30

Komisja penitencjarna nie może 30 razy podtrzymywać decyzji o przyznaniu aresztowanemu statusu szczególnie niebezpiecznego więźnia bez podawania dobrych powodów - uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w sprawie Karwowski przeciwko Polsce.

Reklama

10 lat temu Dariusz Karwowski został aresztowany i osadzony w areszcie śledczym w związku z podejrzeniem, że zamordował dwie osoby oraz podżegał do zabójstwa. Kilka dni później komisja penitencjarna przy warszawskim areszcie śledczym zaklasyfikowała go jako niebezpiecznego więźnia i nakazała umieszczenie go przeznaczonym dla osób stwarzających poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Cela, w której przebywał, była na okrągło monitorowana, a za każdym razem, gdy ją opuszczał, poddawano go pełnemu przeszukaniu.


Pozostało jeszcze 77% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.