Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Na porodówkę czy na rozprawę

Ewa Maria Radlińska22.04.2016, 06:43; Aktualizacja: 22.04.2016, 06:49

Okres okołoporodowy nie zwalnia pełnomocnika, który jest zmuszony wnieść o odroczenie terminu rozprawy, od przedstawienia zaświadczenia lekarza sądowego. Poza tym prawniczka w zaawansowanej ciąży może przecież ustanowić substytuta - stwierdził sąd.

Reklama

B. S. został pozwany przez P. L. Problem w tym, że pełnomocnik pozwanego była w ciąży, a termin porodu wyznaczony na 14 sierpnia 2015 r. pokrywał się z terminem rozprawy.
Pełnomocnik wiedziała o terminie rozprawy już od 26 lutego 2015 r., bo z tej daty jest w aktach sprawy potwierdzenie odbioru zawiadomienia o terminie. Wniosła więc o odroczenie rozprawy wyjaśniając, że jest w zaawansowanej ciąży i przebywa na zwolnieniu lekarskim. Zrobiła to jednak dopiero w piśmie z 31 lipca 2015 r.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.