Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Przestępca dostanie odszkodowanie za przerwanie studiów

26.04.2016, 11:21; Aktualizacja: 26.04.2016, 11:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Marcello Dell’Anna, były szef mafii z Apulii odbywający karę dożywocia za trzy zabójstwa, otrzyma odszkodowanie od państwa. Wszystko przez to, że z powodu przeniesienia go do więzienia na Sardynii musiał przerwać studia.

Reklama

48-letni Marcello Dell’Anna przebywa w więzieniach od ponad 20 lat. W tym czasie rozpoczął studia prawnicze i ukończył je eksternistycznie na uniwersytecie w Pizie z wyróżnieniem.

Chciał następnie kontynuować studia w Pizie. Uniemożliwiło to przeniesienie go do zakładu karnego na Sardynii. Właśnie tam, na wydziale prawa w Nuoro, zaczął bowiem prowadzić zajęcia dla przyszłych adwokatów, na co otrzymał specjalną przepustkę z więzienia.

Decyzję w sprawie przeniesienia osadzony prawnik zaskarżył przed trzema laty w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Trybunał przyznał mężczyźnie rację. W rezultacie tego orzeczenia państwo włoskie wypłaci mu odszkodowanie.

PS/źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.