Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nieprecyzyjna treść wezwania sądu

Ewa Maria Radlińska27.04.2016, 05:48; Aktualizacja: 27.04.2016, 06:07

Zanim apelacja zostanie odrzucona, sąd powinien wziąć pod uwagę, że błąd formalny pełnomocnika będzie obciążał stronę, która poszukiwała fachowej pomocy.

Reklama

Była to sprawa M. D. przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych o prawo do emerytury. Zakład odmówił wnioskodawcy przyznania świadczenia. W toku tej sprawy mężczyzna był reprezentowany przez radcę prawnego, który na stosownym etapie postępowania wniósł apelację. Problem jednak w tym, że nie załączył do niej pełnomocnictwa wraz z odpisem dla strony przeciwnej.

Do czego wzywają?


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.