Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zraniona żona i maile z podpisem adwokata

Ewa Maria Radlińska06.05.2016, 06:39; Aktualizacja: 06.05.2016, 06:49

Sąd przyznał 16,5 tys. zł dla aplikantki adwokackiej, za narażenie na szwank jej dobrego imienia.

Reklama

Była to sprawa z powództwa aplikantki adwokackiej A. C. przeciwko B. J. o ochronę dóbr osobistych i zapłatę. Pozwana była żoną S. J. Jej mąż będąc w 2013 r. w sanatorium poznał pewną kobietę. I choć turnus się skończył, to ich znajomość przetrwała. Żona ustaliła kim jest nowa sympatia męża, gdzie mieszka i pracuje. Założyła konto mailowe używając danych osobowych nieznanej jej osoby - aplikantki adwokackiej A. C. i zaczęła wysyłać maile do tej „drugiej”.

Żądanie 20 tys. zł


Pozostało jeszcze 92% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.