Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Od adwokata wymaga się więcej

16.05.2016, 07:01; Aktualizacja: 16.05.2016, 12:15

Adwokat, który działa jako pełnomocnik, musi wyraźnie poinformować o tym fakcie drugą stronę. Najlepiej, aby pełnomocnictwo zostało uwidocznione w treści umowy.

Reklama

Adwokat został pozwany o zapłatę kwoty 11 tys. zł. Powód zawarł z nim umowę najmu wydzielonego miejsca na przystani, do bazowania łodzi motorowej. I co miesiąc wystawiał faktury VAT, ale prawnik nie płacił. Właściciel terenu rozwiązał zatem umowę najmu. Prawnik nie usunął jednak łodzi z przystani. W związku z tym właściciel nieruchomości wystawił faktury za bezumowne korzystanie z terenu. A prawnik wciąż nie płacił, i nie zabrał łodzi.

Strategia procesowa


Pozostało jeszcze 89% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.