Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kontakt z wymiarem sprawiedliwości nie godzi w dobra osobiste

Ewa Maria Radlińska30.05.2016, 07:08; Aktualizacja: 30.05.2016, 07:15

Sprawa o wykroczenie drogowe nie jest jakimś niezwykle stresującym przeżyciem - ocenił Sąd Rejonowy w Trzciance.

Reklama

Wszystko zaczęło się od tego, że w sierpniu 2013 r. pewne auto przekroczyło dozwoloną prędkość o 17 km i uchwycił to radar. Właściciel pojazdu, którym była spółka z o.o. dostał wezwanie do podania, komu samochód ten został powierzony do kierowania lub używania. I wskazał na A. G. Ten zaś też dostał taki list, aby wskazał komu auto tego dnia dał do kierowania. W odpowiedzi poinformował, iż samochód powierzył J.’owi N. Ponieważ pan ten był obywatelem Meksyku, gmina wystąpiła do właściwego organu o podanie, czy w danym okresie przekraczał on granice Polski.

Poszukiwanie kierowcy


Pozostało jeszcze 88% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.