Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kontakt z wymiarem sprawiedliwości nie godzi w dobra osobiste

Ewa Maria Radlińska30.05.2016, 07:08; Aktualizacja: 30.05.2016, 07:15

Sprawa o wykroczenie drogowe nie jest jakimś niezwykle stresującym przeżyciem - ocenił Sąd Rejonowy w Trzciance.

Reklama

Wszystko zaczęło się od tego, że w sierpniu 2013 r. pewne auto przekroczyło dozwoloną prędkość o 17 km i uchwycił to radar. Właściciel pojazdu, którym była spółka z o.o. dostał wezwanie do podania, komu samochód ten został powierzony do kierowania lub używania. I wskazał na A. G. Ten zaś też dostał taki list, aby wskazał komu auto tego dnia dał do kierowania. W odpowiedzi poinformował, iż samochód powierzył J.’owi N. Ponieważ pan ten był obywatelem Meksyku, gmina wystąpiła do właściwego organu o podanie, czy w danym okresie przekraczał on granice Polski.

Poszukiwanie kierowcy


Pozostało jeszcze 88% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.