Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kiedy formalności schodzą na dalszy plan

Ewa Maria Radlińska31.05.2016, 00:00; Aktualizacja: 31.05.2016, 07:05

Brak oświadczenia klienta o rezygnacji z wniesienia apelacji nie musi oznaczać, że klient rzeczywiście chciał apelować. Dla sądu liczą się faktyczne okoliczności sprawy, w tym wieloletnie dobre relacje adwokata z daną osobą, świadczące o wzajemnym zaufaniu.

Reklama

STAN FAKTYCZNY

K.U. pozwał adwokata, domagając się od niego zapłaty 307 tys. zł. Chodziło o odszkodowanie za nienależyte wykonanie obowiązków pełnomocnika polegające na zaniechaniu wniesienia apelacji w sprawie gospodarczej, błędnym poinformowaniu o dacie otrzymania wyroku z uzasadnieniem, nieangażowaniu się w sprawę, a także udzielaniu substytucji dwóm innym adwokatom, którzy uczestniczyli w rozprawach.


Pozostało jeszcze 90% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.