Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radca prawny nie dostanie pieniędzy za nadgodziny

13.06.2016, 06:42; Aktualizacja: 13.06.2016, 06:55

Bowiem jako niezależny i samodzielny pracownik sam podejmuje decyzję czy świadczyć pomoc prawną, czy też nie.

Reklama

Sprawa dotyczy radcy prawnego K.G., która wniosła o zasądzenie od właściciela kancelarii, w której była zatrudniona (umowa o pracę), ponad 3 tys. zł tytułem wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Wskazała, że podmioty, które obsługiwały wymagały od niej dyspozycyjności po godzinach i nawet w soboty i niedziele była atakowana telefonami lub mailami. K.G. wielokrotnie wysyłała wiadomości związane z obsługą tych podmiotów późnym wieczorem lub wcześnie rano oraz w dni wolne.

Pozwany wniósł o oddalenie powództwa wskazując, że nie zlecał powódce pracy w godzinach nadliczbowych.


Pozostało jeszcze 62% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.