Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pytania poniżej pasa na kolokwium dla aplikantów adwokackich

Ewa Maria Radlińska17.06.2016, 06:57; Aktualizacja: 17.06.2016, 07:07

Błędy w teście przeprowadzonym w trakcie odbywania aplikacji powinny zostać niezwłocznie poprawione przez organy samorządu. Nie można przecież doprowadzać do sytuacji, kiedy wadliwy egzamin skutkuje negatywnym wynikiem kolokwium.

Reklama

Sprawa dotyczyła aplikantki adwokackiej, która nie zdała poprawkowego kolokwium z procedury karnej po drugim roku szkolenia. Korporacja skreśliła ją z listy aplikantów. A brakowało - aby zdać kolokwium - niewiele, bo jedynie 2 punktów. Jeden został w końcu uwzględniony. A ten drugi - to pytanie testowe nr 6 - które według aplikantki było wadliwe, bowiem żadna z odpowiedzi nie była prawidłowa.

Kolokwium z karnego


Pozostało jeszcze 89% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.