Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nie będzie wynagrodzenia za brak profesjonalizmu

Ewa Maria Radlińska29.06.2016, 07:02; Aktualizacja: 29.06.2016, 07:05

Jeżeli adwokat ustanowiony przez sąd wnosi niedopuszczalny środek odwoławczy, to nie może liczyć na to, że zostaną mu przyznane od Skarbu Państwa koszty obrony udzielonej z urzędu.

Reklama

Była to sprawa dyscyplinarna sędziego sądu rejonowego w stanie spoczynku. I tak sąd apelacyjny - sąd dyscyplinarny nie uwzględnił wniosku obwinionego sędziego o umorzenie postępowania dyscyplinarnego w zakresie wymierzenia kary, stwierdzając brak podstaw prawnych do umorzenia sprawy. W odwołaniu nazwanym zażaleniem adwokat, obrońca z urzędu obwinionego sędziego, zawarł szereg zarzutów a także wniósł o zmianę postanowienia i umorzenie postępowania oraz zasądzenie na rzecz prowadzonej przez niego kancelarii adwokackiej kosztów obrony z urzędu za postępowanie przez sądem apelacyjnym oraz przed Sądem Najwyższym, stwierdzając, że nie zostały one opłacone. Odwołanie nazwane zażaleniem wniósł również sam sędzia, wnosząc także o zmianę postanowienia poprzez uwzględnienie jego wniosku. Żadne z tych pism nie chwyciło.


Pozostało jeszcze 63% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.