Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Duża liczba spraw nie jest dobrą wymówką

Ewa Maria Radlińska30.06.2016, 06:24; Aktualizacja: 30.06.2016, 10:19

Jeżeli sędzia był tak zawalony pracą, że uniemożliwiało mu to dochowanie ustawowego terminu do sporządzenia uzasadnienia, to należało złożyć wniosek o jego przedłużenie.

Reklama

Sprawa dotyczyła kłopotów dyscyplinarnych sędziego, który nie sporządził uzasadnień orzeczeń na czas. Bronił się tym, że był zawalony robotą.

Wielotomowe sprawy

I tak wyrokiem sądu apelacyjnego – sądu dyscyplinarnego sędzia został uznany za winnego przewinienia dyscyplinarnego polegającego na tym, że przekroczył ustawowy termin sporządzenia uzasadnień i nie wystąpił z wnioskiem o przedłużenie tego terminu. Chodziło o sprawy karne w których opóźnienie w napisaniu uzasadnienia wynosiło 191 dni, 50 dni, 57 dni, oraz 98 dni. W ten sposób sędzia doprowadził do przewlekłości toczących się postępowań międzyinstancyjnych w tych sprawach. Sąd wymierzył zatem obwinionemu karę upomnienia.


Pozostało jeszcze 67% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.