Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Tajemnica rodzinna i podpis w zamian za milczenie

Ewa Maria Radlińska01.08.2016, 07:05; Aktualizacja: 01.08.2016, 07:08

Pokwitowanie nie korzysta z domniemania prawdziwości zawartych w nim oświadczeń, wobec czego osoba mająca w tym interes prawny może twierdzić i dowodzić, że jego treść nie odpowiada rzeczywistości.

Reklama

Sprawa dotyczyła małżeństwa, które było razem od 25 lat. W dacie ślubu w 1991 r. kobieta była w zaawansowanej ciąży. Po narodzinach syna wyjawiła mężowi, że może on nie być ojcem dziecka. To wyznanie doprowadziło do rozstania pary. Po kilku miesiącach wrócili jednak do siebie i żyli dalej do 2010 r. Kwestia niepewności dotyczącej ojcostwa znacząco ważyła na relacjach małżonków, aczkolwiek nigdy nie podjęli działań by to jednoznacznie ustalić. Traktowali to jako tajemnicę skrywaną przed synem. Do czasu, gdy mężczyzna nie wpadł na pewien pomysł.

Propozycja nie do odrzucenia


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.