Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Tajemnica rodzinna i podpis w zamian za milczenie

Ewa Maria Radlińska01.08.2016, 07:05; Aktualizacja: 01.08.2016, 07:08

Pokwitowanie nie korzysta z domniemania prawdziwości zawartych w nim oświadczeń, wobec czego osoba mająca w tym interes prawny może twierdzić i dowodzić, że jego treść nie odpowiada rzeczywistości.

Reklama

Sprawa dotyczyła małżeństwa, które było razem od 25 lat. W dacie ślubu w 1991 r. kobieta była w zaawansowanej ciąży. Po narodzinach syna wyjawiła mężowi, że może on nie być ojcem dziecka. To wyznanie doprowadziło do rozstania pary. Po kilku miesiącach wrócili jednak do siebie i żyli dalej do 2010 r. Kwestia niepewności dotyczącej ojcostwa znacząco ważyła na relacjach małżonków, aczkolwiek nigdy nie podjęli działań by to jednoznacznie ustalić. Traktowali to jako tajemnicę skrywaną przed synem. Do czasu, gdy mężczyzna nie wpadł na pewien pomysł.

Propozycja nie do odrzucenia


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.