Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokurator powinien się trochę nagimnastykować

Paulina Szewioła02.08.2016, 00:00; Aktualizacja: 02.08.2016, 06:49

Śledczy, analizując zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i podejmując decyzję co do dalszych czynności, nie może bazować jedynie na ustaleniach z innego postępowania.

Reklama

STAN FAKTYCZNY

Pokrzywdzona M.I. złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez swojego męża H.I. z art. 278 par. 1 k.k. oraz 284 par. 1 k.k. Z opisu sprawy wynikało, że mężczyzna przywłaszczył i zbył część zbiorów uzyskanych z gospodarstwa rolnego, stanowiącego współwłasność małżonków. H.I. bez zgody żony sprzedał też jego składniki, w tym maszyny rolnicze, i zagarnął dla siebie uzyskane z tego tytułu środki. Podobnie postąpił z częścią wyposażenia domu.

M.I. dowodziła, że jej mąż usiłuje w ten sposób doprowadzić ich wspólne gospodarstwo rolne do stanu niewypłacalności, aby uniknąć spłaty kredytów bankowych. W jej ocenie H.I. świadomie dążył też do pomniejszenia wartości majątku wspólnego, gdyż przed Sądem Rejonowym w Elblągu toczyła się sprawa o podział tych środków.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.