Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Podwójne standardy

Ewa Maria Radlińska10.08.2016, 08:11; Aktualizacja: 10.08.2016, 08:29

Mecenas powinien postępować etycznie, także w życiu prywatnym.

Reklama

Adwokat wraz z żoną chcieli kupić nieruchomość. W tym celu zawarli z agentem umowę, na podstawie której powinni zapłacić pośrednikowi 2 proc. ceny nabycia. Małżonkowie R. uregulowali połowę kwoty, ale reszty nie zamierzali płacić. Pośrednik pozwał więc parę, żądając zapłaty pozostałej części prowizji. Pozwany adwokat argumentował, że samodzielnie ustalił stan prawny nieruchomości i zorganizował zawarcie umowy sprzedaży u notariusza, dlatego kwota, którą uiścił jest odpowiednia. Przekonywał też, że umowa pośrednictwa jest nieważna z uwagi na sprzeczność z zasadami współżycia społecznego, w szczególności z zasadą przyzwoitości i uczciwości w obrocie nieruchomościami.

Sąd rejonowy uznał roszczenie agenta za zasadne.


Pozostało jeszcze 68% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.