Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Staranność zawodowa zachowana, ale praca utracona

Ewa Maria Radlińska12.08.2016, 07:15; Aktualizacja: 12.08.2016, 07:32

Radcy prawnemu należy się wynagrodzenie za I instancję, nawet gdy nie reprezentuje już klienta w postępowaniu odwoławczym.

Reklama

Radca prawny miał zagwarantowane w umowie dodatkowe wynagrodzenie za korzystnie zakończone dla pracodawcy sprawy. I choć proces firma wygrała, to jednak nie chciała wypłacić prawnikowi pieniędzy, ponieważ z powodu jego choroby musiała sprawę po I instancji przekazać innemu mecenasowi

Radca prawny był prawnikiem pewnej spółki. Łączyła go z firmą umowa o pracę, na mocy której miał wykonywać obowiązki na samodzielnym stanowisku. W umowie stron określone było wynagrodzenie dodatkowe prawnika. I tak miał dostać „75 proc. zasądzonych całkowitych kosztów reprezentacji na rzecz pracodawcy lub przyznanych w ugodzie, w postępowaniu polubownym, arbitrażu krajowym lub zagranicznym, czy w postępowaniu zabezpieczającym lub egzekucyjnym, jeżeli koszty te zostały wyegzekwowane lub zapłacone od strony przeciwnej”.


Pozostało jeszcze 81% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.