Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Staranność zawodowa zachowana, ale praca utracona

Ewa Maria Radlińska12.08.2016, 07:15; Aktualizacja: 12.08.2016, 07:32

Radcy prawnemu należy się wynagrodzenie za I instancję, nawet gdy nie reprezentuje już klienta w postępowaniu odwoławczym.

Reklama

Radca prawny miał zagwarantowane w umowie dodatkowe wynagrodzenie za korzystnie zakończone dla pracodawcy sprawy. I choć proces firma wygrała, to jednak nie chciała wypłacić prawnikowi pieniędzy, ponieważ z powodu jego choroby musiała sprawę po I instancji przekazać innemu mecenasowi

Radca prawny był prawnikiem pewnej spółki. Łączyła go z firmą umowa o pracę, na mocy której miał wykonywać obowiązki na samodzielnym stanowisku. W umowie stron określone było wynagrodzenie dodatkowe prawnika. I tak miał dostać „75 proc. zasądzonych całkowitych kosztów reprezentacji na rzecz pracodawcy lub przyznanych w ugodzie, w postępowaniu polubownym, arbitrażu krajowym lub zagranicznym, czy w postępowaniu zabezpieczającym lub egzekucyjnym, jeżeli koszty te zostały wyegzekwowane lub zapłacone od strony przeciwnej”.


Pozostało jeszcze 81% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.