Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Luksemburski kolarz dostanie 2 mln euro odszkodowania

24.08.2016, 07:35; Aktualizacja: 24.08.2016, 12:42
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd szwajcarski potwierdził decyzję Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przyznającą luksemburskiemu kolarzowi Frankowi Schleckowi 2 mln euro od byłego pracodawcy - grupy Leopard. 36-letni zawodnik wcześniej zapowiedział, że po tym sezonie kończy zawodową karierę.

Reklama

Zasądzona kwota to odszkodowanie za nieprzedłużony niezgodnie - zdaniem CAS i sądu w Szwajcarii - z prawem kontrakt.

Luksemburczyk był zawieszony za stosowanie dopingu, który został wykryty w jego organizmie w lipcu 2012 r podczas Tour de France. Roczna dyskwalifikacja biegła od momentu wykrycia niedozwolonych środków. Grupa rozwiązała z nim umowę w lipcu 2013 r., gdy zakończył już odbywanie kary.

Największy sukces starszego z braci Schlecków to trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France w 2011 r. (drugi był jego młodszy brat Andy). Frank na koncie ma także dwa etapowe zwycięstwa w TdF (2006, 2009) i jedno w Vuelta a Espana (2015), triumfy w klasyku Amstel Gold Race (2006) oraz w wyścigach Dookoła Szwajcarii (2010) i Criterium International (2011). (PAP)

olga/ cegl/ EŚ

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.