Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Luksemburski kolarz dostanie 2 mln euro odszkodowania

24.08.2016, 07:35; Aktualizacja: 24.08.2016, 12:42
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd szwajcarski potwierdził decyzję Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przyznającą luksemburskiemu kolarzowi Frankowi Schleckowi 2 mln euro od byłego pracodawcy - grupy Leopard. 36-letni zawodnik wcześniej zapowiedział, że po tym sezonie kończy zawodową karierę.

Reklama

Zasądzona kwota to odszkodowanie za nieprzedłużony niezgodnie - zdaniem CAS i sądu w Szwajcarii - z prawem kontrakt.

Luksemburczyk był zawieszony za stosowanie dopingu, który został wykryty w jego organizmie w lipcu 2012 r podczas Tour de France. Roczna dyskwalifikacja biegła od momentu wykrycia niedozwolonych środków. Grupa rozwiązała z nim umowę w lipcu 2013 r., gdy zakończył już odbywanie kary.

Największy sukces starszego z braci Schlecków to trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France w 2011 r. (drugi był jego młodszy brat Andy). Frank na koncie ma także dwa etapowe zwycięstwa w TdF (2006, 2009) i jedno w Vuelta a Espana (2015), triumfy w klasyku Amstel Gold Race (2006) oraz w wyścigach Dookoła Szwajcarii (2010) i Criterium International (2011). (PAP)

olga/ cegl/ EŚ

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.