Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Oscar Pistorius spędzi w więzieniu 6 lat

26.08.2016, 14:50; Aktualizacja: 26.08.2016, 15:35
 • Wyślij
 • Drukuj

Sędzia Thokozile Masipa odrzuciła apelację prokuratury stanowej RPA w sprawie znanego niepełnosprawnego lekkoatlety Oscara Pistoriusa. Spędzi on w więzieniu sześć lat za zabójstwo swojej partnerki Reevy Steenkamp.

Reklama

6 lipca 2016 roku sąd w Pretorii pod przewodnictwem Masipy skazał Pistoriusa na sześć lat pozbawienia wolności. Sportowiec bezpośrednio po odczytaniu wyroku trafił do celi.

Prokuratura w akcie oskarżenia żądała, aby Pistorius został skazany na 15 lat więzienia. Argumentowała, że podczas procesu nie wykazał on żadnej skruchy.

Sąd tego postulatu jednak nie uwzględnił.

Prokuratura od razu zapowiedziała, że będzie apelowała o zmianę wyroku. W jej opinii sześć lat pozbawienia wolności za morderstwo jest "szokująco pobłażliwe".

W piątek sędzia Masipa uznała, że apelacja "nie ma realnych szans powodzenia".

Sprawa paraolimpijczyka ciągnie się od lutego 2013 roku, kiedy to w niejasnych okolicznościach sportowiec zastrzelił swoją partnerkę. Kobieta zginęła w toalecie, po tym jak Pistorius oddał cztery strzały przez zamknięte drzwi. Utrzymywał on, że to efekt nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, gdyż wziął ją za włamywacza.

PS/źródło: PAP

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.