Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Oscar Pistorius spędzi w więzieniu 6 lat

26.08.2016, 14:50; Aktualizacja: 26.08.2016, 15:35
 • Wyślij
 • Drukuj

Sędzia Thokozile Masipa odrzuciła apelację prokuratury stanowej RPA w sprawie znanego niepełnosprawnego lekkoatlety Oscara Pistoriusa. Spędzi on w więzieniu sześć lat za zabójstwo swojej partnerki Reevy Steenkamp.

Reklama

6 lipca 2016 roku sąd w Pretorii pod przewodnictwem Masipy skazał Pistoriusa na sześć lat pozbawienia wolności. Sportowiec bezpośrednio po odczytaniu wyroku trafił do celi.

Prokuratura w akcie oskarżenia żądała, aby Pistorius został skazany na 15 lat więzienia. Argumentowała, że podczas procesu nie wykazał on żadnej skruchy.

Sąd tego postulatu jednak nie uwzględnił.

Prokuratura od razu zapowiedziała, że będzie apelowała o zmianę wyroku. W jej opinii sześć lat pozbawienia wolności za morderstwo jest "szokująco pobłażliwe".

W piątek sędzia Masipa uznała, że apelacja "nie ma realnych szans powodzenia".

Sprawa paraolimpijczyka ciągnie się od lutego 2013 roku, kiedy to w niejasnych okolicznościach sportowiec zastrzelił swoją partnerkę. Kobieta zginęła w toalecie, po tym jak Pistorius oddał cztery strzały przez zamknięte drzwi. Utrzymywał on, że to efekt nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, gdyż wziął ją za włamywacza.

PS/źródło: PAP

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.