Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Gdy mecenas ma trudny charakter

Paulina Szewioła13.09.2016, 00:00; Aktualizacja: 13.09.2016, 06:43

Klient nie musi weryfikować pism formułowanych przez swojego pełnomocnika ani też zatwierdzać ich treści.

Reklama

Stan faktyczny

W tej sprawie J.K. leczył się u lekarza A.M. z powodu dolegliwości urologicznych. Nie był jednak zadowolony z rezultatów terapii. Lekarzowi zarzucał m.in. nieprawidłowe wykonanie jednego z zabiegów. W związku z powyższym wystąpił z roszczeniem odszkodowawczym wobec podmiotu, który ubezpieczał szpital.

Firma zażądała od A.M. wyjaśnień, ale ubezpieczycielowi odpisał już J.P., który był adwokatem reprezentującym interesy lekarza. W przesłanym piśmie podkreślił, że jego klient nie wie nic na temat roszczeń zgłaszanych przez J.K. i w związku z powyższym nie udostępni dokumentacji medycznej swojego pacjenta. Mecenas na tym jednak nie poprzestał. W piśmie poinformował jeszcze o toczącym się wobec J.K. postępowaniu o przestępstwo nękania oraz zniesławienia i nazwał go „człowiekiem chorym psychicznie”. Zasugerował również, że mężczyzna symuluje wiele schorzeń, które mają usprawiedliwiać jego nieobecność na rozprawach. A na końcu zarzucił J.K., że wysyła wiele pism dotyczących A.M. do różnych instytucji tylko dlatego, że chce mu zaszkodzić.

Pisma o podobnej treści otrzymała też dziennikarka M.D., która pisała o sprawie J.K. Adwokat sugerował w nich, że kobieta powinna zapoznać się z opinią lekarzy psychiatrów dotyczącą J.K., sporządzoną na potrzeby spraw karnych, które toczą się przeciwko niemu. Wskazał też, że dalsze próby niepokojenia urologa. zostaną potraktowane jako przestępstwo nękania w formie pomocnictwa.


Pozostało jeszcze 75% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.