Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komornik nic nie zrobi, gdy sąd uchyli jego postanowienie

20.09.2016, 15:07; Aktualizacja: 20.09.2016, 15:57
 • Wyślij
 • Drukuj

Komornik nie może zaskarżyć orzeczenia uchylającego jego postanowienie w sprawie wysokości opłaty egzekucyjnej i przekazującego ją do ponownego rozpoznania - stwierdził w uchwale Sąd Najwyższy.

Reklama

Sąd Okręgowy w Zamościu powziął wątpliwości prawne przy rozpoznawaniu zażalenia komornika i postawił Sądowi Najwyższemu pytanie: "Czy komornikowi sądowemu przysługuje zażalenie na postanowienie sądu rejonowego uchylające postanowienie komornika ustalające opłatę egzekucyjną i przekazujące sprawę komornikowi do ponownego rozpoznania?"

SN uznał, że komornik nie może zaskarżyć postanowienia sądu rejonowego uchylającego jego czynność i przekazać sprawy do ponownego rozpoznania.

Uchwała SN z 14 września 2016 r. (sygn. akt III CZP 37/16)

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.