Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wynagrodzenie pełnomocnika: Nic za darmo

Ewa Maria Radlińska29.09.2016, 06:45; Aktualizacja: 29.09.2016, 06:58

Dwukrotność stawki minimalnej może zostać przyznana tylko wtedy, gdy uzasadnia to nakład pracy pełnomocnika.

Reklama

Była to sprawa z powództwa J. L. i H. L. przeciwko spółce, w której sąd rejonowy przyznał powodom kwoty po 25 tys. zł zadośćuczynienia. Ponadto sąd przyznał im od spółki po 6.135 zł zwrotu kosztów procesu. Uzasadniając rozstrzygnięcie odnośnie kosztów sądowych, sąd wskazał, że składają się na nie, poza opłatą od pozwu - wynagrodzenie pełnomocnika po 4.8 tys. zł. A zatem sąd przyznał powodom w ramach kosztów zastępstwa kwotę dwukrotnie wyższą od minimalnej.

Sprawa standardowa


Pozostało jeszcze 87% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.