Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jakby sędzia nie miała nic na sumieniu, to by nie kłamała

Ewa Maria Radlińska26.10.2016, 06:50; Aktualizacja: 26.10.2016, 07:03

Orzecznik, który kieruje samochodem pod wpływem alkoholu, wpływa negatywnie na obraz tego zawodu w społeczeństwie.

Reklama

Sprawa dotyczyła sędzi sądu rejonowego. Droga po szczeblach kariery zawodowej szła jej jak najlepiej. W 1997 r. została mianowania na stanowisko asesora sądowego. Dwa lata później powołano ją do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego w sądzie rejonowym, a w 2000 r. powierzono jej funkcję przewodniczącego wydziału. W 2008 r. została wiceprezesem sądu. Jej życie nie było jednak usłane różami. Od 2007 r. leczyła się bowiem psychiatrycznie z powodu zaburzeń depresyjnych i lękowych. Aż w końcu 16 lutego 2014 r. przyjęła lek antydepresyjny – Oropram, a od około godz. 19.00 do północy piła alkohol.

Pół litra i leki nasenne


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

 • Wywiad

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.