Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Były szef Colloseum pozostanie na wolności

09.11.2016, 12:32; Aktualizacja: 09.11.2016, 12:45
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd Najwyższego oddalił kasację prokuratora generalnego w tej sprawie.

Reklama

Józef J. prawomocnie skazano na 6 lat więzienia za oszustwa na kwotę ok. 430 mln zł. W czerwcu br. wrocławski sąd apelacyjny zgodził się na jego warunkowe przedterminowe zwolnienie.

Sędzia Włodzimierz Wróbel uzasadniał, że rolą SN nie jest rozstrzyganie, czy były przesłanki do przedterminowego zwolnienia, ale czy nie doszło do "rażącego naruszenia prawa przy zastosowaniu takiego środka".

"Kasacja nie jest substytutem środka jakim jest zaskarżenie wyroku sądu niższej instancji" – dodał. Dodał, że zdaniem SN sprawa ta została przez SA szczegółowo i prawidłowo zbadana.

(PAP)

pru/ malk/PS

Źródło:PAP
Tagi:SN
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

 • Wywiad

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.