Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wciąż mnóstwo pytań o kształt procesu karnego

05.03.2015, 05:37; Aktualizacja: 05.03.2015, 11:23

Mimo że do wejścia w życie kontradyktoryjnego modelu procedury karnej zostało już tylko niespełna pięć miesięcy, to wykładnia i stosowanie wielu znowelizowanych przepisów nadal wywołuje duże rozbieżności wśród prawników. Najlepszym tego przykładem są niektóre regulacje dotyczące zakresu inicjatywy dowodowej sądów.

Reklama

Z szacunków przedstawionych przez sędziego SN Wiesława Kozielewicza wynika, że dotychczas wadliwe sporządzenie uzasadnienia wyroków było powodem uchylenia ok. 30 proc. z nich w postępowaniach odwoławczych. – Po 1 lipca przypadki skuteczności tego zarzutu powinny należeć do rzadkości – dodał sędzia Kozielewicz.


Pozostało jeszcze 81% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.