Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Cienka skóra prawnika

11.03.2015, 05:20; Aktualizacja: 11.03.2015, 11:13

Coraz więcej brytyjskich adwokatów na krytyczne opinie o swojej pracy zamieszczane w popularnych portalach przez byłych klientów reaguje pisemnymi groźbami wniesienia pozwu o zniesławienie. Ich szanse na wygraną z surowymi recenzentami są jednak niewielkie.

Reklama

O rosnącej liczbie przypadków zastraszania klientów, którzy dają upust swojemu niezadowoleniu z udzielonej im pomocy prawnej na portalach z opiniami o fachowcach (takich jak Yelp czy Avvo), zrobiło się głośno po wypowiedzi dr Michelle Goddard, członka komisji konsumenckiej przy Radzie ds. Usług Prawnych (Legal Services Board), niezależnego ciała odpowiedzialnego za nadzór nad regulacją zawodów prawniczych w Anglii i Walii. Z analizy ekspertki wynika bowiem, że urażeni prawnicy coraz częściej wzywają na piśmie swoich krytycznych recenzentów do natychmiastowego usunięcia negatywnego komentarza czy oceny pod groźbą złożenia przeciwko nim pozwu o zniesławienie. Nierzadko zdarza się, że próby zastraszenia są reakcją nawet na łagodną krytykę jakości świadczonych usług, np. za nieodbieranie telefonów.


Pozostało jeszcze 68% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.