Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Cienka skóra prawnika

11.03.2015, 05:20; Aktualizacja: 11.03.2015, 11:13

Coraz więcej brytyjskich adwokatów na krytyczne opinie o swojej pracy zamieszczane w popularnych portalach przez byłych klientów reaguje pisemnymi groźbami wniesienia pozwu o zniesławienie. Ich szanse na wygraną z surowymi recenzentami są jednak niewielkie.

Reklama

O rosnącej liczbie przypadków zastraszania klientów, którzy dają upust swojemu niezadowoleniu z udzielonej im pomocy prawnej na portalach z opiniami o fachowcach (takich jak Yelp czy Avvo), zrobiło się głośno po wypowiedzi dr Michelle Goddard, członka komisji konsumenckiej przy Radzie ds. Usług Prawnych (Legal Services Board), niezależnego ciała odpowiedzialnego za nadzór nad regulacją zawodów prawniczych w Anglii i Walii. Z analizy ekspertki wynika bowiem, że urażeni prawnicy coraz częściej wzywają na piśmie swoich krytycznych recenzentów do natychmiastowego usunięcia negatywnego komentarza czy oceny pod groźbą złożenia przeciwko nim pozwu o zniesławienie. Nierzadko zdarza się, że próby zastraszenia są reakcją nawet na łagodną krytykę jakości świadczonych usług, np. za nieodbieranie telefonów.


Pozostało jeszcze 68% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.