Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Karta Praw Podstawowych w polskim prawie

12.03.2015, 14:16; Aktualizacja: 12.03.2015, 16:21
 • Wyślij
 • Drukuj

14 marca w Sali Kolumnowej Pałacu Prymasowskiego odbędzie się konferencja na temat zapisów Karty Praw Podstawowych. Organizatorem i pomysłodawcą spotkania jest Naczelna Rada Adwokacka.

Reklama

W komunikacie Biura Prasowego NRA czytamy, że "celem debaty jest pokazanie, że treści Karty Praw Podstawowych nie stanowią zapisy o związkach osób tej samej płci, aborcji, eutanazji czy eksperymentach medycznych (...). Cały dokument, składający się z 14 stron przepisów zawartych już w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, ONZ-owskich Paktach Praw Człowieka, Europejskiej Karcie Społecznej i praw wpisanych w konstytucje państw członkowskich, ma odpowiadać na każdy problem, z jakim może się borykać obywatel Unii Europejskiej."

Uczestnicy spotkania będą rozmawiać na temat miejsca, jakie zajmuje ten akt w polskim i europejskim wymiarze sprawiedliwości oraz o ochronie jaką dają jego zapisy.

PS/źródło: NRA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.